Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 29/07/2008

Rzeczpospolita: Rząd mógłby działać skuteczniej

„Kongres Przedsiębiorców. Siedem organizacji powołało wspólną reprezentację. Jest otwarta na inne. – Ulokowaliśmy w rządzie wielkie nadzieje. Dlatego sądzimy, że mógłby działać szybciej i zrobić więcej – przyznali szefowie siedmiu organizacji przedsiębiorców na wczorajszej konferencji prasowej” – czytamy w Rzeczpospolitej.

„– Dotyczyły 32 różnych grup tematów. Zmiany na lepsze są zauważalne w siedmiu dziedzinach – uważa Andrzej Malinowski, szef Konfederacji Pracodawców Polskich. Henryka Bochniarz, szefowa Lewiatana, przyznała, iż zmienił się klimat dialogu społecznego. – Ale gdy zaczniemy analizować, w jakich sprawach udało się nam porozumieć, obraz jest mniej pozytywny – dodała”.

„Przedsiębiorcy dobrze ocenili zapowiadane przez rząd zmiany na rynku pracy, dostosowujące szkolnictwo, w tym zawodowe, do potrzeb rynku. – Szkoda, że efekty mają być widoczne dopiero w 2012 roku – stwierdził Jerzy Bartnik, szef Związku Rzemiosła Polskiego. Christian Schnel z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej ocenił, iż poszczególne resorty ze sobą nie kooperują. – Powstaje projekt ustawy o partnerstwie publiczno- prywatnym, przygotowany przez resort gospodarki, gdzie cięte są zbędne procedury – wyliczał”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018