Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 11/08/2008

Rzeczpospolita: Prawo do ryczałtu przez cały rok

„Przedsiębiorcy będą nadal płacić podatki w formie ryczałtu, nawet jeśli w trakcie roku podatkowego przekroczą określony próg przychodów. Dopiero od następnego roku będą musieli przejść na zasady ogólne. Takie korzystne dla nich rozwiązania przewiduje przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o podatku PIT” – czytamy w Rzeczpospolitej.

„Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to forma opodatkowania popularna wśród małych firm, szczególnie rzemieślników. Jej główne zalety to uproszczona księgowość i stosunkowo niskie stawki”.

„- Cieszymy się, że ministerstwo uwzględniło nasze postulaty przedsiębiorców i zdecydowało się na takie zmiany. Obecne zróżnicowanie jest niesprawiedliwe i stawia w gorszej sytuacji firmy funkcjonujące ponad rok - powiedziała „Rz" Elżbieta Lutow, ekspert Związku Rzemiosła Polskiego”.

„Ponadto Związek Rzemiosła Polskiego przypomina, że rzemieślników obowiązują w zasadzie dwie stawki: 8,5 proc. od przychodów z działalności usługowej i 5,5 proc. dla działalności wytwórczej i budowlanej. Zdaniem przedsiębiorców, powinno się te stawki obniżyć, by ryczałt stał się bardziej opłacalny”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018