Gazeta Wyborcza Lublin: Zegar wróci na farę dzięki artystom

„Sobotni Pierwszy Letni Bal Charytatywny w Kazimierzu Dolnym zakończył się pełnym sukcesem. Pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży samych obrazów ofiarowanych przez malarzy kochających miasteczko z powodzeniem wystarczy na renowację zegara z kazimierskiej fary” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„- Każdy z państwa ma szansę wziąć udział w licytacji obrazów i przyczynić się do renowacji zegara – zaczął aukcję Włodzimierz Otulak, prezes Kazimierskiego Oddziału Towarzystwa Opieki na Zabytkami. W ogrodzie domu Michalaków przy ul. Nadrzecznej zebrało się 300 osób z nadzieją zakupu upatrzonego obrazu po korzystnej cenie”.

„Zgromadzeni goście mogli wybierać spośród 37 obrazów. Były one darami ofiarowanymi przez wybitnych twórców od lat z Kazimierzem związanych, m.in. Jana Wołka, Daniela de Tramecourta i prof. Kucza Kuczyńskiego. Najwyższą cenę osiągnął obraz autorstwa Andrzeja Kołodziejka „Gwasz” i został sprzedany za 3,3 tys. zł. Oprócz obrazów pod młotek poszła też m.in. ręcznie wykonana biżuteria, albumy z realizacji filmów „Pan Tadeusz” i „W pustyni i w puszczy” z autografami twórców, a także wyroby użytkowe rzemiosła artystycznego”.