Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 10/08/2008

Gazeta Wyborcza Lublin: Zegar wróci na farę dzięki artystom

„Sobotni Pierwszy Letni Bal Charytatywny w Kazimierzu Dolnym zakończył się pełnym sukcesem. Pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży samych obrazów ofiarowanych przez malarzy kochających miasteczko z powodzeniem wystarczy na renowację zegara z kazimierskiej fary” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„- Każdy z państwa ma szansę wziąć udział w licytacji obrazów i przyczynić się do renowacji zegara - zaczął aukcję Włodzimierz Otulak, prezes Kazimierskiego Oddziału Towarzystwa Opieki na Zabytkami. W ogrodzie domu Michalaków przy ul. Nadrzecznej zebrało się 300 osób z nadzieją zakupu upatrzonego obrazu po korzystnej cenie”.

„Zgromadzeni goście mogli wybierać spośród 37 obrazów. Były one darami ofiarowanymi przez wybitnych twórców od lat z Kazimierzem związanych, m.in. Jana Wołka, Daniela de Tramecourta i prof. Kucza Kuczyńskiego. Najwyższą cenę osiągnął obraz autorstwa Andrzeja Kołodziejka "Gwasz" i został sprzedany za 3,3 tys. zł. Oprócz obrazów pod młotek poszła też m.in. ręcznie wykonana biżuteria, albumy z realizacji filmów "Pan Tadeusz" i "W pustyni i w puszczy" z autografami twórców, a także wyroby użytkowe rzemiosła artystycznego”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018