Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 30/09/2009

Rzeczpospolita: Duże ryzyko prywatyzacyjne

W dzisiejszej Rzeczpospolitej czytamy, że „wydatki i dochody zaplanowane w projekcie budżetu na przyszły rok "pozostawiają wiele do życzenia" a deficyt budżetowy i dług publiczny budzi głęboki niepokój”.

„To wspólna opinia na temat rządowych propozycji budżetu na 2010 rok, jaka przedstawiły organizacje przedsiębiorców skupione w Trójstronnej Komisji.”

„Ich zdaniem rząd przyjął ostrożne założenia dotyczące wzrostu PKB oraz inflacji, ale w świetle doświadczeń z tegorocznym budżetem oraz w związku z wciąż dużą niepewnością dotyczącą gospodarki światowej, taka ostrożność jest uzasadniona – uważają Business Centre Club, Konfederacja Pracodawców Prywatnych, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Związek rzemiosła Polskiego.”

„Ich zdaniem ryzykowne jest oparcie finansowania znacznej części deficytu na przychodach z prywatyzacji, bo niepowodzenie takiego planu oznacza przekroczenie przez dług publiczny progu 55 proc. PKB stałoby się faktem. A i bez tego przekroczenia proponowany bardzo duży deficyt sektora finansów publicznych w 2010 r. i przez kilka następnych lat zagraża perspektywom wzrostu gospodarczego. - uważają przedsiębiorcy.”

Więcej: Rzeczpospolita

aft
25.09.2009
Rzeczpospolita
Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018