Radio Jasna Góra: Polskie Rzemiosło

„27. Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego odbyła się dziś, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, na Jasnej Górze. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli różnych izb branżowych m.in.: stolarskiej, malarskiej, fryzjerskiej, włókienniczej, cukierniczej, szewskiej i spożywczej” – informuje Radio Jasna Góra.

„W tym roku pielgrzymkę zorganizowała Izba Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia z siedzibą w Warszawie. „Rzemiosło zawsze było związane z Kościołem, gdyż to właśnie z wiary czerpiemy siłę do sprostania wyzwaniom, które stawia przed nami rozwijająca się gospodarka” – powiedział Władysław Awdejuk, przewodniczący komitetu organizacyjnego”.

„Pielgrzymka rozpoczęła się drogą krzyżową na Wałach. Następnie starszyznę cechową oraz poczty sztandarowe przy figurze Matki Bożej na placu jasnogórskim powitał i uroczyście wprowadził o. Jan Golonka, paulin. Mszy św. na Szczycie jasnogórskim przewodniczył ks. bp Tadeusz Zawistowski z Łomży. Homilię wygłosił o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry”.

„Po Mszy św. rzemieślnicy zgromadzili się na modlitwie w Kaplicy Matki Bożej. Następnie, podczas spotkania w Sali Papieskiej, wręczone zostały okolicznościowe dyplomy wyróżniającym się mistrzom i uczniom rzemiosła. Uroczystości pielgrzymkowe uświetnił występ siedleckiego chóru chłopięco-męskiego „Pueri Cantores Podlachienses”, pod dyrekcją ks. prof. Piotra Paćkowskiego”.