Rada Dialogu Społecznego zyskała nowych członków

Prezydent Andrzej Duda, 7 lutego, powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. Powołania otrzymali: minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk. W spotkaniu wziął udział Jan Gogolewski, prezes Związku Rzemiosła Polskiego i wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego.

 
– Liczę na to, że Rada będzie pracowała teraz, w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory. Wierzę, że ministrowie szybko osiągną już pewien stopień wprawy w pracy w Radzie, będą widzieli, jakie mechanizmy działają, i znakomicie wpiszą się w tę dotychczasową działalność. I tego Państwu życzę z całego serca – zarówno tym, którzy dzisiaj zostali do Rady powołani, jak i pozostałym członkom Rady: aby ta współpraca rozwijała się dobrze – podkreślił Prezydent.
 
„Jestem przekonana, że jest to silna reprezentacja strony rządowej w Radzie Dialogu Społecznego, ale tak naprawdę nie chodzi o przewagę siły tylko nasza siła musi być taka, dlatego że mamy poważnych partnerów, równie kompetentnych, doświadczonych w boju, a to wszystko ma nam umiejętnie służyć w rozwiązywaniu problemów. Myślę, że w tym składzie będziemy rzeczywiście jeszcze lepiej służyć Polsce i Polakom w rozwiązywaniu problemów społeczno-gospodarczych” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.
 
W Radzie Dialogu Społecznego zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący zmieniają się co roku się zmieniają – na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. 
 
Więcej: LINK