Przegląd Piekarski i Cukierniczy: Polscy piekarze srebrnymi medalistami iba Cup 2009

„W dniach 3-9 października na największych światowych targach piekarskich w Diisseldorfie odbyły się Mistrzostwa iba Cup duetów piekarskich. Nasi reprezentanci: Przemysław Koperski z Poznania i Wiesław Kucia z Lublina zajęli drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajął duet z Francji, brąz przypadł w udziale Koreańczykom.”

„Ekipy zaprezentowały bardzo wyrównany poziom artystyczny, w klasyfikacji punktowej dzieliło je jedynie po 0,5 punktu. Mistrzostwa odbywają się, co trzy lata (w 2006 roku w Monachium Polacy zajęli czwarte miejsce – na sześć startujących zespołów). Przemysław Koperski i Wiesław Kucia musieli zmierzyć się z jedenastoma reprezentacjami z całego świata. Pokonali takie potęgi jak Japonia, Szwajcaria, Włochy czy Dania. Uległy nam również Chorwacja, Chile, Rosja, Chiny i Irlandia. Uczestnicy musieli wykonać chleby, ciastka półfran-cuskie i drożdżowe oraz pracę „Moja ojczyzna”. Polacy zrobili przepięknego polskiego orła w koronie oraz książkę „Pan Tadeusz”.”

Więcej: ppic.pl