Prezydent sprzyja projektowi ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział po spotkaniu z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej oraz przedstawicielami związków zawodowych i organizacji pracodawców, że sprzyja projektowi ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

Środowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim było już kolejnym poświęconym nowej formule dialogu społecznego w Polsce.
 
– Rozmowy trwają od dłuższego czasu i w moim przekonaniu przynoszą bardzo dobry plon – ocenił prezydent na briefingu prasowym po spotkaniu.  Półtora roku temu udało się zaproponować i uzgodnić, że przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych podejmą trud pracy nad nowym rozwiązaniem dotyczącym dialogu, czyli nowym kształtem ustawy. – To zaowocowało projektem, który dziś jest po pozytywnej ocenie w rządzie – dodał. 

 

– Zadeklarowałem, że jeżeli ustawa będzie zaakceptowana w układzie trójstronnym, to wspólnym wysiłkiem, także prezydenta, będziemy oddziaływali na parlament, by w trybie jak najpilniejszym przeprowadził proces legislacyjny, szukając możliwości, aby ustawa jak najszybciej weszła w życie, jeszcze przez zakończeniem obecnej kadencji parlamentu – zapowiedział Bronisław Komorowski.

Więcej: LINK