Prezes ZRP Jerzy Bartnik uczestnikiem Debaty Trójstronnej w TVP Info

W najbliższą sobotę (7 marca) odbędzie się kolejna „Debata Trójstronne” emitowana na żywo. Do udziału w debacie zaproszony został prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.
 
Tematem odcinka będzie system kształcenia zawodowego. Przez ostatnie lata obserwowaliśmy stały trend odwrotu od „zawodówek”, ale jak się okazuje – efekty tego są opłakane, bo rynek pracy zaczyna cierpieć na braki specjalistów w wielu zawodach. Kwestie te były przedmiotem dyskusji podczas obrad Komisji Trójstronnej ds. Społeczno – Gospodarczych, a w spotkaniu tym wzięła udział m.in. Joanna Kluzik – Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

Podczas spotkania przyjęto Deklarację współpracy w sprawie rozwoju kształcenia zawodowego. Uczestnicy będą pracować nad jednolitym modelem kształcenia zawodowego, sposobem jego finansowania oraz promocją. Uzgodniono, iż zostanie powołany międzyresortowy Zespół ds. kształcenia  zawodowego, który ma zająć się problematyką poprawy na rynku statusu szkół zawodowych oraz kształcenia zawodowego. Uczestnicy debaty dyskutować będą o koniecznych zmianach, o tym co można zrobić „od ręki”, a co – w dłuższej perspektywie?

Emisja programu na żywo – 7 marca 2015 r. godz. 13.00 w TVP Info. Prowadzi redaktor Joanna Osińska.