Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 05/01/2010

Posiedzenie grupy roboczej UEAPME ds. polityki regionalnej i funduszy strukturalnych

UEAPME jest partnerem "Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (EER - European Entrepreneurial Region)" - nowego pilotażowego projektu UE, który co roku nagradza maksymalnie trzy europejskie regiony, wyróżniające się najlepszymi koncepcjami rozwoju przedsiębiorczości, bez względu na ich wielkość, bogactwo czy kompetencje samorządowe. Najlepszym regionom nadawany się tytuł Przedsiębiorczego Regionu Roku.
 
Podczas rozpoczęcia Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, zorganizowanego przez Komisję Europejską i Komitet Regionów UE w dniach 5-8 października 2009 roku przyznane zostały tytuły Przedsiębiorczego Regionu Roku. W dniu 5 października 2009 roku odbyło się również  posiedzenie grupy roboczej UEAPME ds. polityki regionalnej i funduszy strukturalnych, podczas którego Norbert Pruszanowski – Dyrektor Zespołu Funduszy Unijnych Związku Rzemiosła Polskiego - przedstawił m.in. opinię na temat procedur aplikacyjnych dla małych firm ubiegających się o unijne dotacje. „Polskie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa oczekują w najbliższej przyszłości od władz regionalnych kontynuowania działań mających na celu dostępność tych środków dla możliwie jak najszerszej rzeszy małych firm.” – powiedział Dyrektor Pruszanowski.
 
Związek Rzemiosła Polskiego jako partner społeczny wskazuje konieczność upowszechnienia stosowania elastycznego podejścia do innowacji w procedurach programów operacyjnych realizujących europejską politykę spójności, w tym stosowania definicji innowacji w jej pełnym wymiarze, tj. uwzględniającym również innowacje organizacyjne. W opinii Norberta Pruszanowskiego „umożliwiłoby to aplikowanie o środki znacznej ilości firm z sektora MŚP - obecnie wykluczonych z możliwości uzyskania takiego wsparcia.”
 
Więcej informacji na stronie: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018