Portal gazeta.pl: Dyskusyjny bon prezydenta

„Czy wróci zwolnienie podatkowe dla bonów towarowych? Chciałby tego prezydent. Posłowie będą jeszcze o tym dyskutować „ – czytamy na portalu gazeta.pl

„Chodzi o bony na zakupy w sklepach przekazywane pracownikom w ramach świadczeń socjalnych. Dziś wartość bonów dolicza się do wynagrodzenia pracownika, który płaci od nich podatek. Prezydent uważa, że bony o wartości do 380 zł rocznie powinny być zwolnione od podatku. Tak jak jeszcze kilka lat temu.”

”W zeszłym roku rząd przeforsował jednak zwolnienie od podatku tylko dla świadczeń rzeczowych i pieniężnych (do 380 zł) z zakładowych funduszy świadczeń socjalnych i funduszy związkowych. Bonów nie chciał zwolnić. To rozwiązanie spodobało się związkowcom, bo bony wiązały głównie z dużymi sieciami handlowymi, gotówkę można zaś wydać swobodniej. Protestowało za to lobby dystrybutorów bonów.”

”- Dostaliśmy stanowisko Związku Rzemiosła Polskiego, który jest przeciwko zwolnieniu bonów z podatku – mówił tymczasem poseł Witold Namyślak (PO). Cały czas o zwolnienie dla bonów zabiega za to Konfederacja Pracodawców Polskich. Wśród jej członków są światowi liderzy dystrybucji bonów.”

”W piątek Sejm odesłał projekt prezydencki do dalszych prac w komisji finansów. Trafi tam też niemal identyczny projekt przygotowany przez lewicę. Posłowie chcą go jeszcze przemyśleć i przedyskutować.”

Więcej: gospodarka.gazeta.pl
Piotr Skwirowski
22.01.2010
LINK