Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 01/04/2009

Polskie Radio: Prezydent na szczycie społecznym

„Prezydent jest zaniepokojony sytuacją gospodarczą w Polsce, jednak pozostaje optymistą. Lech Kaczyński podczas szczytu społecznego, zorganizowanego z własnej inicjatywy, powiedział, że z niecierpliwością oczekuje danych statystycznych za pierwszy kwartał bieżącego roku” – czytamy na stronie internetowej Polskiego Radia.

„Podkreślił, że "z największym niepokojem" czeka na dane dotyczące stopy bezrobocia. Prezydent wyraził ubolewanie, że sytuacja w kraju jest - jak to określił - "silnie stagnacyjna". Jego zdaniem, skok stopy bezrobocia był dwukrotnie wyższy w styczniu, porównując z grudniem. Prezydent dodał, że w lutym ubyło około 70 tysięcy miejsc pracy. Prezydent powiedział, że stara się być optymistą, ponieważ Polski nie powinno już dotknąć "tak głębokie bezrobocie", jak w latach dziewięćdziesiątych”.

„Prezydent podkreślił, że Polacy są dziś bardziej doświadczeni społecznie. Dodał, że liczy na doświadczenie pracodawców i związków zawodowych. Lech Kaczyński wyraził swoje zaniepokojenie prognozami spadku Produktu Krajowego Brutto. Prezydenta niepokoi również spadek liczby pozwoleń na budowę, oddawanych mieszkań, załamanie dynamiki sprzedaży detalicznej, słabnięcie kredytowania. Prezydenta niepokoi także to, że wynoszący 18 miliardów złotych deficyt budżetowy został zrealizowany w 29 procentach w ciągu dwóch pierwszych miesięcy”.

IAR
01.04.2009

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018