Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 27/06/2021

Polski Inkubator Rzemiosła - konferencja w Katowicach

25 czerwca 2021 roku odbyła się konferencja dotycząca projektu  pt. "Polski Inkubator Rzemiosła" w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Ministerstwo Rozwoju reprezentowała Podsekretarz Stanu Olga Semeniuk oraz Naczelnik Wydziału Rzemiosła Paulina Woźniecka.

Konferencja zgromadziła prezesów, dyrektorów oraz pracowników cechów, członków komisji egzaminacyjnych i rzemieślników. Przybyli również liczni przedstawiciele Powiatowych Urzędów Pracy z całego województwa na czele z dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Grzegorzem Sikorskim.

Pani Minister zaprezentowała założenia PIR, omówiono także trwające prace nad nowelizacją Ustawy o rzemiośle.

W kolejnej części spotkania w formie online głos zabrał członek Rady Narodowego Instytutu Wolności i współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Piotr Wasilewski.

Pod koniec spotkania był również czas na dyskusję i zadawanie pytań. Rzemieślnicy pytali m. in. o wsparcie legislacyjne dla MŚP, zwiększenie roli doradców zawodowych w szkołach podstawowych oraz sposób podziału środków z budżetu Państwa przewidzianych w Polskim Inkubatorze Rzemiosła.

 

        

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018