Polska wyżej w rankingu Banku Światowego „Doing Business”

– Polska została doceniona przez Bank Światowy. W rankingu „Doing Business” awansowaliśmy o kolejne 10 miejsc, zajmując 45 lokatę. To mobilizuje nas do dalszych działań na rzecz ułatwiania warunków prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński po publikacji raportu Banku Światowego, który ukazał się 29 października.

Polska od kilku lat jest w czołówce krajów, które najszybciej zmieniają otoczenie biznesu, czyniąc je bardziej przyjaznym dla firm. – Działania ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej, prowadzone przez MG w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami, z roku na rok przyczyniają się do poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce – podkreślił wicepremier.

Ministerstwo Gospodarki podejmuje kolejne inicjatywy zmierzające do dalszej poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw. W tym celu przygotowuje m.in. przegląd ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i prowadzi analizę efektywności systemu zamówień publicznych.
Więcej: LINK