Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 23/08/2008

Polska: Polscy budowlańcy nie chcą, żeby Chińczycy budowali nam stadiony

„Budowlańcy są oburzeni wypowiedziami ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, który chce, aby stadiony i drogi na Euro 2012 wybudowały firmy chińskie. - Dlaczego polski rząd jest przeciwny rodzimym firmom? - pytał na spotkaniu z dziennikarzami Janusz Zaleski z Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa” – czytamy w Polsce.

„Jeśli będzie tak, jak planuje rząd, to na Euro zarobią głównie firmy chińskie, a Polacy będą podwykonawcami - A przecież jeśli my zarobimy, to zapłacimy wyższe podatki i więcej pieniędzy wpłynie do budżetu państwa - tłumaczy Zaleski”.

„Rząd twierdzi, że Chińczycy wybudują lepsze stadiony, bo mają doświadczenie w budowie obiektów sportowych. - Ale przecież nie jest najważniejsze, jakie obiekty stawiało się do tej pory. Najważniejszy jest projekt - krytykuje pomysły rządu prof. Tadeusz Chmielewski z Politechniki Opolskiej”.

„- I tak będzie dopóki państwo nie złagodzi obciążeń, jakie nakłada na firmy. Mówię np. o częstym nasyłaniu kontrolerów, co zwiększa koszty prowadzenia biznesu. Trzeba bowiem oddelegować pracownika do współpracy z kontrolerami, przez co traci się czas i pieniądze, jakie można w tym czasie zarobić - uważa Małgorzata Krzysztoszek z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan"”.

Więcej: Polska

Joanna Ćwiek, Tomasz Rożek
23.08.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018