Polska Głos Wielkopolski: Żywność od A do Z, czyli cztery dni uczty na MTP

„W Poznaniu rozpoczęła się wczoraj podagra. Około 5OO firm prezentuje wyroby spożywcze” – czytamy w Głosie Wielkopolski.

„Ponad 1300 wystawców, 400 rynkowych premier i lokalne wyroby z szesnastu województw -to wszystko czeka na zwiedzających podczas tegorocznych targów Polagra. Wczoraj, pierwszego dnia imprezy, wstęgę symbolizującą otwarcie targów przecinał m.in. Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi.”

„- Polagra to polskie, narodowe święto rolnictwa – podkreślił wczoraj Marek Sawicki. -Mówi się, że lekarze nie zajmują się zdrowiem, lecz leczeniem chorób. A na nasze zdrowie wpływ mają właśnie przetwórcy i producenci. Bo o zdrowiu w dużej mierze decyduje to, co jemy. Polska produkcja uchodzi w Europie i świecie za wyjątkową, gdyż opartą na tradycyjnych metodach. Wciąż produkujemy jedną z najlepszych, najzdrowszych i najbardziej bezpiecznych żywności w Europie – dodał.”

„I tym właśnie chwalą się wystawcy targów Polagra, Castro Trendy i Smaki Regionów. Do czwartku na zwiedzających czekają przedstawiciele niemal 500 firm z branży spożywczej. Wczoraj, podczas pierwszego dnia imprezy, stoiskowe lady uginały się pod ciężarem jedzenia. Każdy mógł spróbować różnego rodzaju wędlin, serów, chleba, produktów mleczarskich, przetworów owocowych, ciast, nalewek czy wina.”

Więcej: polskatimes.pl/gloswielkopolski
Paulina Jęczmionka
14.09.2010