Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 23/06/2008

Onet.pl: Potężne dofinansowanie dla Polski na "Kapitał ludzki"

„Co szóste euro z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2007-13 trafi do Polski - powiedziała dziennikarzom minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. W poniedziałek w Teatrze Wielkim w Warszawie podsumowano pierwszy rok programu "Kapitał ludzki", realizowanego w ramach EFS” – dowiadujemy się z Portalu Onet.pl.

„Unijny komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równych szans Vladimir Spidla powiedział podczas konferencji prasowej przed spotkaniem podsumowującym rok działania programu, że nie ma problemów ze współpracą ze stroną polską. Pytany o to, jak ocenia tę współpracę, odparł po polsku: "bardzo dobrze".

Andrzej Muzyk z nowosądeckiego stowarzyszenia STOPIL podał jako przykład realnych działań, że w programie przez niego realizowanym uczestniczyło 25 osób bezrobotnych długotrwale - powyżej 36 miesięcy i nie wykazujących dużej aktywności na rynku pracy. Po rocznej aktywizacji - dwumiesięcznej pracy z psychologami, a później na warsztatach zajęciowych - krawieckich, tapicerskich, rzemiosła artystycznego, ogrodniczych czy komputerowych, dwie osoby znalazły zatrudnienie już w trakcie programu."

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018