Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 08/07/2008

Onet.pl: Niemcy: pilnie potrzeba 400 tys. fachowców

„W wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika "Rheinische Post" przedstawiciel pracodawców w radzie nadzorczej niemieckiej Federalnej Agencji Pracy (BA) Peter Clever poparł zamiar zwiększenia zatrudnienia zagranicznych fachowców w Niemczech” – czytamy na Portalu Onet.pl.

"By zrównoważyć niedobór fachowców, w ciągu najbliższych pięciu lat potrzeba będzie kilkuset tysięcy wykwalifikowanych imigrantów" - powiedział Clever. Jego zdaniem rozważane przez niemiecki rząd ułatwienia w dostępie obcokrajowców do rynku pracy byłyby tutaj tylko "pierwszym krokiem".

"Minimalna granica dochodu, powyżej której cudzoziemiec z wyższym wykształceniem nie potrzebuje badania swej przydatności przez BA, powinna zostać obniżona do 45 tysięcy euro (rocznie)" - zaznaczył Clever. Niemiecki rząd chce zmiany tego limitu z obecnych 86,4 tys. euro do 63,6 tys”.

„Wypowiadając się dla wtorkowego wydania dziennika "Berliner Zeitung", przewodniczący Niemieckiej Rady Izb Przemysłowych i Handlowych (DIHK) Ludwig Georg Braun zachęcił rząd do większej odwagi w kwestii zatrudniania cudzoziemców. Jak zaznaczył, z zagranicy powinni przybywać zarówno wykwalifikowani pracownicy, jak i uczniowie do nauki zawodu. Według Brauna łączny deficyt fachowców sięga w Niemczech 400 tys. Osób”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018