Onet.pl: „Fotofragmenty” i „Rzemieślnicy” na Warszawskim Lecie Fotografii

„Fotofragmenty” Vadima Kachana i „Rzemieślnicy” Krzysztofa Witaszka to kolejne wystawy, które zaprezentowane zostaną w galeriach Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) w ramach Warszawskiego Lata Fotografii” – czytamy na Portalu internetowym Onet.pl.

„Wernisaż wystawy Vadima Kachana odbędzie się 18 sierpnia w warszawskiej Starej Galerii ZPAF. Ekspozycję będzie można tam oglądać do 12 września. Wystawa „Rzemieślnicy” Krzysztofa Witaszka pokazywana będzie od 20 sierpnia do 5 września w Galerii Obok ZPAF”.

„”Fotofragmenty” białoruskiego artysty Vadima Kachana zostały przygotowane specjalnie dla polskich widzów. Składają się z prac pochodzących z różnych etapów twórczości autora, ale najczęściej są to montaże zrealizowane w ciągu ostatnich trzydziestu lat”.

„W ramach wystawy będzie można obejrzeć m. in. prace z cyklu „Fotografie minionych lat”, „Zapomniane freski mojej pamięci”, „Świat równoległy” i „Świat wewnętrzny” oraz „Podwójny portret””.

„”Fotografie minionych lat” to zdjęcia pochodzące z lat osiemdziesiątych ze Związku Radzieckiego. Powstały pod powiększalnikiem w tradycyjnym procesie bromosrebrowym. Niektóre zostały podmalowane przez Kachana akwarelami”.

„Z kolei seria „Zapomniane freski mojej pamięci” tworzona już była inaczej. To negatywy z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, skanowane i przetwarzane komputerowo”.

„”Stosowane w pracach montaże pozwalają mi w pełni przekazać moje przemyślenia o życiu i jego sensie. Wydaje mi się, że najpełniej widać to w seriach +Świat równoległy+ i +Wewnętrzne światy+, zderzając ze sobą martwe i żywe chciałem pokazać, jak krótkie jest życie” – komentuje swą twórczość Kachan”.