Oficjalny Blog Polityczny Pawła Piskorskiego: Kongres Rzemiosła Polskiego

„Rzemiosło jest w Polsce jedną z największych i najprężniejszych grup zawodowych. Z tym większą radością przyjąłem zaproszenie i jako jedyny polityk gościłem wczoraj na Kongresie Rzemiosła Polskiego. Ta niezwykle szacowna, bo o ponad 70-letniej tradycji organizacja zrzeszająca ponad 300 tysięcy małych i drobnych przedsiębiorców jest bez wątpienia jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych tego typu organizacji w Polsce. Dlatego mam wielką satysfakcję, że mogłem wstąpić na jej Kongresie na zaproszenie Jerzego Bartnika – znakomitego prezesa tej organizacji” – czytamy na Oficjalnym Blogu Politycznym Pawła Piskorskiego.

„Polscy rzemieślnicy, drobni i średni przedsiębiorcy są niestety głównymi ofiarami kryzysu gospodarczego. Rząd nie interesuje się nimi adresując i tak skromną pomoc jedynie do wielkich korporacji – przede wszystkim finansowych. Mimo, że to właśnie drobna wytwórczość wytwarza największą część naszego narodowego dochodu i daje pracę największej rzeszy ludzi, to jest pozostawiona sama sobie w sytuacji, kiedy pomocy potrzebuje najbardziej”.

„Rząd Platformy Obywatelskiej w ogóle traktuje przedsiębiorców nieufnie i po macoszemu. Z przedwyborczych zapowiedzi o odbiurokratyzowaniu gospodarki i uproszczeniach w prowadzeniu działalności gospodarczej nic już nie zostało. Zamiast tego Donald Tusk rozpoczął krucjatę, której celem jest wyeliminowanie przedsiębiorców z działalności politycznej, bo do tego de facto sprowadza się pomysł premiera, aby zakazać posłom posiadania udziałów w spółkach”.

„Tym bardziej będziemy jako Stronnictwo Demokratyczne otwarci na problemy tego środowiska chcą być rzecznikiem i wyrazicielem jego potrzeb i interesów szczególnie teraz, w trudnym dla przedsiębiorców czasie kryzysu”.

Paweł Piskorski 

Więcej: http://piskorski.blog.onet.pl/Kongres-Rzemiosla-Polskiego,2,ID381086379,n