O zmianach w ordynacji podatkowej

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” poruszono temat proponowanych zmian w ordynacji podatkowej. Eksperci omawiają zarówno propozycje prezydenta, jak liczne projekty przygotowywane przez resorty m.in. gospodarki i finansów.

Jak wskazuje jeden z tytułów DGP: ilu ekspertów, tyle jest propozycji rozwiązań usprawnienia organów podatkowych. W dzienniku Prof. Leonard Etel przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, rektor Uniwersytetu w Białymstoku wskazuje drogi zbalansowania ordynacji podatkowej tak, by służyła ona przedsiębiorcom, ale także interesom państwa.

Zmiana ordynacji jest też konieczna, jeśli chcemy poprawić swoje notowania w międzynarodowych rankingach podatkowych. Na razie wypadamy w nich kiepsko. Jak pisze Witold Modzelewski profesor Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Instytutu Studiów Podatkowych; ordynacja podatkowa w obecnym kształcie wymaga oczywistej naprawy. Wymaga usunięcia wielu wadliwych nowelizacji i lepszego rozwiązania tych problemów, które nie wytrzymały próby czasu.

Głos w sprawie zmian zabiera także Janusz Piechociński wicepremier i minister gospodarki oraz Janusz Cichoń wiceminister finansów.

Zachęcamy do lektury.

Więcej: gazetaprawna.pl
23.12.2014
„Ordynacja . Ilu ekspertów, tyle pomysłów”: LINK
„Potrzebny remanent ordynacji”:
LINK
„Potrzebna nowelizacja, która usunie błędy”:
LINK
„Nowy kodeks powinien być tworzony z myślą o podatnikach”:
LINK
„Chodzi o poprawę warunków wykonywania działalności”:
LINK