Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 08/08/2019

O subwencji dla szkół branżowych

Na obradach WRDS w Kielcach jednogłośnie uchwalono stanowisko w sprawie rekomendacji na rzecz przyjęcia zmian w subwencji oświatowej, wynikającej z rozporządzenia ministra edukacji w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w 2019 r.

Rada zwróciła uwagę na niską subwencję oświatową dla uczniów branżowych szkół I stopnia, będących młodocianymi pracownikami, którzy realizują praktyczną naukę zawodu u pracodawcy.

"Szkoły branżowe, które przyjmują uczniów i kierują ich na praktyczną naukę we własnych warsztatach otrzymują subwencję wskaźnikiem 0,24. Tego typu szkoła przyjmując ucznia, który praktyczną naukę zawodu realizuje u pracodawcy, otrzymuje subwencję wskaźnikiem 0,08. Z tego wynika, że szkoły branżowe z punktu widzenia ekonomicznego nie są zainteresowane przyjmowaniem uczniów odbywających praktyczną naukę u pracodawcy" - podsumował przedstawiciel Związku Rzemiosła Polskiego.

Źródło: "Dialog w centrum i regionach" Nr 6/2019

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018