Nowa Trybuna Opolska: Olescy rzemieślnicy wybrali władze na 4-letnią kadencję

„Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie nadal zostanie Feliks Kniejski.” – czytamy w Nowej Trybunie Opolskiej.

 

 

„Dzisiaj, w dzień świętych Piotra i Pawła, wybierali oni swoje władze na nową 4-letnia kadencję. Nie było niespodzianek. Starszym cechu już po raz trzeci z rzędu będzie Feliks Kniejski, 76-letni stolarz z Olesna. Decyzja delegatów była jednogłośna”.

 

 

„- Myślałem, że zastąpi mnie ktoś młodszy – komentował po wyborach Kniejski. Podczas uroczystości przekazano też nowiutkie insygnia cechowe. Trzy posrebrzane łańcuchy (dla starszego i dwóch podstarszych cechu) kosztowały prawie 12 tysięcy zł.”

 

 

„- Spełniłem moje marzenie, przekonując zarząd do zakupu nowych insygniów – mówi Feliks Kniejski. – Chodzi o to, że jak nas widzą, tak o nas mówią. Insygnia te wkładamy podczas uroczystości. Niech wreszcie wygląda to tak, że Olesno ma porządnych rzemieślników.”

 

 

„W wyborach przewodniczącym komisji rewizyjnej został oleski mechanik samochodowy Wacław Szczuka. Przewodniczącym Sądu Cechowego został stolarz Rudolf Bondza.”

 

 

„Podczas uroczystości nadano też odznaczenia dla długoletnich członków Cechu Rzemiosł Różnych. 50-letnim stażem szczyci się Feliks Kniejski. 40 lat do oleskiego cechu należą: fryzjerka z Gorzowa Śląskieggo Bronisława Bagińska i mechanik samochodowy z Olesna Ewald Baron.”

 

 

„Siedziba Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie mieści się w kamienicy przy ul. Wolności 8 (na deptaku między Rynkiem a Solnym Ryneczkiem). Biuro cechu mieści na II piętrze. Jego kierownikiem jest Zbigniew Michalczyk.”

 

 

Mirosław Dragon

Więcej: Nowa Trybuna Opolska