Nagrody dla pracodawców przyjaznych rodzinie przyznane

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 3 lutego, Bronisław i Anna Komorowscy wręczyli statuetki i dyplomy w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”.- Mamy coraz lepszy klimat dla rodziny, co nie znaczy, że nie może być on jeszcze  lepszy. I o to będziemy zabiegali – podkreślał Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas Gali finałowej konkursu dla pracodawców.

Para Prezydencka nagrodziła firmy i instytucje, które podejmują działania w zakresie zatrudnienia przyjaznego rodzinie. Laureatami konkursu zostali: VERMICULITE POLAND Firma produkcyjna Diana Kuprianow; WESSLING Polska sp. z o.o.; LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz NUTRICIA.

Celem konkursu dla pracodawców jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk, które pomagają pracownikom w godzeniu życia zawodowego i rodzinnego. Promowano m.in.: elastyczny czas pracy, możliwość wykonywania obowiązków służbowych z dzieckiem na terenie firmy lub zdalnej pracy z domu, tworzenie przyzakładowych przedszkoli, dofinansowanie opieki nad dzieckiem (np. żłobka lub niani), organizowanie szkoleń dla rodziców, a także pomoc w adaptacji po nieobecności związanej z urlopem rodzicielskim.
Gratulując zwycięzcom prezydent podkreślił, że laureaci konkursu są świetnym przykładem na to, że można i należy biznes w sposób umiejętny godzić i łączyć z innymi funkcjami, jak też umożliwiać łączenie funkcji zawodowych i rodzicielskich swoim pracownikom.

Konkurs, organizowany we współpracy Kancelarii Prezydenta RP z organizacjami pracodawców, jest kolejnym elementem tworzenia w Polsce dobrego klimatu dla rodziny i służy upowszechnianiu rozwiązań ułatwiających łączenie życia zawodowych i rodzinnego, W I edycji wzięło udział ponad stu pracodawców, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.

W składzie kapituły zasiada prezes ZRP Jerzy Bartnik.
 Więcej: LINK