Mediacje zamiast wizyt w sądach

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło portal internetowy związany z tematyką mediacji i arbitrażu. Portal dostępny jest pod adresem www.mediacjegospodarcze.gov.pl oraz www.caim.gov.pl.

 

-Chcemy przekonać polskich przedsiębiorców, że warto korzystać z mediacji i arbitrażu, jako sposobów umożliwiających szybkie, skuteczne i profesjonalne zakończenie sporu, i co ważne w sposób pozasądowy. Liczę, że uruchomiony przez resort gospodarki portal będzie stanowił doskonałe źródło praktycznych informacji na ten temat” – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Portal ma za zadanie upowszechnianie działalności świadczonej przez regionalne Centra Arbitrażu i Mediacji (CAM). Zostały one utworzone przy udziale organizacji gospodarczych i uczelni wyższych, a także we współpracy z izbami radców prawnych i adwokatów. Rolą centrów jest świadczenie usług mediacji i arbitrażu w rozwiązywaniu konkretnych sporów gospodarczych, a co za tym idzie obniżenie kosztów i skrócenie czasu ich rozstrzygania.
Więcej: LINK