Mateusz Morawiecki powołany na premiera oraz ministra rozwoju i finansów

W poniedziałek prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Nominacje otrzymali też członkowie Rady Ministrów. W trakcie uroczystości prezydent odebrał przysięgę od premiera i nowo powołanych członków rządu.

 

Na stronie Kancelarii Premiera czytamy: – To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę stanąć na czele rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Traktuję tę służbę publiczną nie jako władzę, lecz jako element odpowiedzialności i podejmowania decyzji w imieniu obywateli w takim kształcie, żeby obywatelem żyło się jak najlepiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zaprzysiężenia rządu. Mogę obiecać, że będzie to rząd, który będzie czerpał najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć, a więc będzie to rząd kontynuacji. Naszym punktem odniesienia będzie bezpieczna rodzina, godna praca i mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób. To są cele społeczne, które można realizować, kiedy kwitnie gospodarka – oznajmił szef rządu.

 

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że jego rząd będzie dbać o zachowanie tożsamości kulturowej Polski, jej unikalną kulturę i dziedzictwo. W tyglu dzisiejszych europejskich i światowych doświadczeń, w ogniu sporów, będziemy kierować się dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli – zaznaczył szef rządu. Jednocześnie będziemy starali się, żeby rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem zjednoczonej Polski, wszystkich obywateli, żebyśmy byli doceni również przez tych, którzy na nas nie głosowali. Nasz rząd będzie też rządem nadziei i optymizmu – podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

 

Więcej: LINK