Kurier Regionu Iławskiego: Do pierwszego deszczu

„Wszyscy musimy co jakiś czas dokonywać mniejszych lub większych remontów w swoich mieszkaniach i domach. Remonty te polegają z zasady na naprawach dachów, wymianie okien, podłóg, instalacji sanitarnej i energetycznej oraz innych urządzeń zużytych podczas długotrwałego użytkowania” – czytamy w Kurierze Regionu Iławskiego.

„Na naszym rynku mamy sporo zakładów zajmujących się tego typu remontami. Nikt nie może narzekać na brak jakichkolwiek materiałów budowlanych. Szeroki asortyment tych towarów oferuje kilkanaście hurtowni zlokalizowanych na naszym terenie – w każdej gminie znajdują się takie firmy. Coraz więcej jest jednak skarg na jakość wykonywanych prac budowlanych przez wykonawców.”

„Zwróciłem się z prośbą o informację do Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Iławie Mirosława Mazura. Dowiedziałem się, że dzisiaj jest już bardzo mało typowych zakładów rzemieślniczych – takich, które uczą zawodu, gdzie uczeń po trzech latach nauki może zdać egzamin czeladniczy i zdobyć zawód. Dzisiaj, jak oświadczył starszy cechu Mirosław Mazur, każdy może założyć firmę usługową i świadczyć usługi.”

Więcej: kurier-ilawski.pl
Kazimierz Kowalski
3.11.2010