Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 25/03/2010

Kronika Beskidzka: Świętowali rzemieślnicy

„Dzień swojego patrona świętego Józefa (19 marca) uczcili rzemieślnicy, kupcy i drobni przedsiębiorcy zrzeszeni w cechach w Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach.” – czytamy w Kronice Beskidzkiej.

„Najwcześniej, od porannego nabożeństwa, zaczęli świętować andrychowianie, których poczet sztandarowy i oryginalnie ubrani członkowie zarządu cechu przemaszerowali ulicami miasta sprzed kościoła w Rynku do siedziby Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości przy ulicy Krakowskiej, gdzie odbyło się walne, sprawozdawcze zebranie członków. W tym roku andrychowski cech obchodzić będzie 25-lecie istnienia. W Kalwarii Zebrzydowskiej, prócz mszy w kościele św. Józefa, tradycyjnym zwyczajem zorganizowano spotkanie zarządu cechu z rzemieślnikami - seniorami (emerytami i rencistami). Członkowie wadowickiego cechu zamówili mszę u ojców karmelitów i pojawili się w klasztorze z pocztem sztandarowym, gdzie wysłuchali okolicznościowego kazania.”

Więcej: Kronika Beskidzka
25.03.2010

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018