Konsultacje podatkowe ws. uproszczeń w rozliczaniu VAT rozpoczęte

W piątek, 29 czerwca 2018 r. rozpoczęły się konsultacje podatkowe w sprawie wprowadzenia zmian legislacyjnych w zakresie rozliczania VAT. Uproszczenia w VAT mają m.in. ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, w szczególności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Konsultacje będą trwać do 30 lipca 2018 r.

Podatnicy wciąż mają problemy ze  stosowaniem przepisów dotyczących VAT,  czynności administracyjne są zbyt czasochłonne, co może mieć wpływ na ograniczanie efektywność podatników, a tym samym negatywnie wpływać na możliwości rozwojowe polskiej gospodarki.

Dlatego Ministerstwo Finansów – uwzględniając postulaty podatników dotyczące konieczności uproszczenia  przepisów regulujących opodatkowanie VAT – planuje opracowanie listy zmian w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów  i usług [1]. Mają one ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, w szczególności w sektorze MŚP, lub wspierać rozwój polskiej gospodarki.

Propozycje wraz z uzasadnieniem można przesyłać do 30 lipca na adres konsultacje.uproszczenieVAT@mf.gov.pl

Więcej: https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/6Wwm/content/rozpoczely-sie-konsultacje-podatkowe-ws-uproszczen-w-rozliczaniu-vat?redirect=https%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_dNH3%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_9Jwz__column-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_6Wwm_