Kongres Innowacji Polskich odbędzie się w Krakowie

Horyzont 2020, to program finansowania badań naukowych i innowacji, którego budżet opiewa na 80 mld euro. Państwa członkowskie w latach 2014-2020 będą tworzyć spójne systemy finansowania innowacyjnych projektów: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Po raz pierwszy w Polsce, 10 marca w EXPO Kraków odbędzie się Kongres Innowacji Polskich, gdzie temat nowej perspektywy finansowej UE będzie tematem przewodnim.
Udział w wydarzeniu zapowiedziało wielu wybitnych ekspertów z całej Polski, którzy opowiedzą o gotowych do wdrożenia rynkowego rozwiązaniach i technologiach, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. Na uczestników Kongresu czekają też kompleksowe informacje o dostępnych źródłach finansowania, które będą prezentowane bezpośrednio przez odpowiedzialne za nie instytucje oraz indywidualne konsultacje o programach UE dostępnych przez cały dzień Kongresu na stoiskach KPK ds. Programów Badawczych UE, w tym HORYZONT 2020, Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Małopolskiego Centrum Predsiębiorczości. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki i obejmuje zagadnienia od ochrony własności intelektualnej, przez nowe technologie dla biznesu i administracji publicznej, po dyskusjedotyczące inteligentnego rozwoju miast i regionów.
Więcej: LINK