Komisja zaprasza do składania projektów, które zarobią na ochronie środowiska

Komisja Europejska ogłosiła opiewające na 35 milionów euro zaproszenie do składania wniosków dotyczących projektów ekoinnowacyjnych finansowanych w ramach programu na rzecz konkurencyjności i innowacji.

Szczególnie mile widziane będą wnioski składane przez małe przedsiębiorstwa oferujące ekologiczne produkty lub usługi, które potrzebują środków w celu zwiększenia swojej obecności na rynku. Krajowy dzień informacyjny w Polsce odbędzie się 27 kwietnia 2010 roku w Warszawie.

13 kwietnia 2010 roku Komisja Europejska ogłosiła opiewające na 35 milionów euro zaproszenie do składania wniosków dotyczących projektów ekoinnowacyjnych finansowanych w ramach programu na rzecz konkurencyjności i innowacji. W ramach części tego programu dotyczącej ekoinnowacji na rok 2010 ogłoszono zaproszenie do składania wniosków, udostępniając środki dla nowych projektów w dziedzinie recyklingu materiałów, zrównoważonych produktów budowlanych, sektora żywności i napojów oraz ekologicznych praktyk biznesowych. Szczególnie mile widziane będą wnioski składane przez małe przedsiębiorstwa oferujące ekologiczne produkty lub usługi, które potrzebują środków w celu zwiększenia swojej obecności na rynku. Zaproszenie zostaje otwarte z dniem 13 kwietnia 2010 roku i pozostaje otwarte do dnia 9 września 2010 roku. Oczekuje się, że finansowanie może otrzymać około 50 projektów.

Więcej informacji w załączniku