Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 23/01/2009

Kolejne wystąpienie ZRP ws. zmian w zakresie ochrony przeciwpożarowej

Związek Rzemiosła Polskiego przesłał do Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanty Fedak wystąpienie w sprawie zmian w zakresie ochrony przeciwpożarowej pozytywnie oceniając projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks Pracy z 15.01.2009 r.

ZRP zwraca jednak uwagę, że chciaż przedstawione propozycje wychodzą na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, to w projekcie zmian nie została uwzględniona spora grupa firmy zatrudniająch pracowników młodocianych, którzy nie mogą być pracownikami wyznaczonymi do „wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników”(m.in. z racji skróconego czasu przebywania w zakładzie pracy).

Związek Rzemiosła Polskiego proponuje (patrz załącznik) dodanie zapisu, który uwzględni tę grupę firm umożliwiając wdrożenie nowych przepisów bez zbędnych komplikacji w firmach mikro i małych, które w znacznym stopniu są odpowiedzialne za proces kształcenia zawodowego młodocianych.

Szczegółowe informacje w załaczniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018