Już 14 czerwca rozpocznie się Festiwal Sztuki i Rzemiosła w Świebodzicach

W dniach 14-16 czerwca Świebodzice opanuje rzemiosło. Odbywać się tam będzie IV edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira 2013.

Festiwal, to nie tylko spotkania z artystami, nawiązywanie kontaktów, to także liczne warsztaty i pokazy przygotowane dla całych rodzin. W tegorocznym zestawie atrakcji przewidziano zajęcia związane z lnem, warsztaty z metaloplastyki i podstaw witrażownictwa, pokazy grawerki i prac na kole garncarskim. Studenci z wrocławskiej ASP będą uczyć sztuki malarskiej.

Najnowsze kolekcje biżuterii autorskiej zaprezentuje złotnik 2012 roku w Polsce – Iwona Lis-Filipczyk – firma Gold Fox. Niezwykle ciekawie zapowiada się stoisko Dariusza Grzenkowskiego – utytułowanego artysty, którego pasją są wyroby z naturalnego bursztynu bałtyckiego.
Po raz pierwszy na Targirze zaprezentuje się firma projektująca i wykonująca unikatowe meble. Będzie również zegarmistrz Franciszek Wiegand i Paweł Borowski. Nie zabraknie ciekawej biżuterii łączonej ze sznurkiem, odzieży lnianej, ręcznego haftu, autorskich torebek filcowych, wspaniałych witraży czy kowalstwa artystycznego.

W tym roku odbędą się konkursy: Art.-Nobilum dla wystawców oraz Grand Prix na najlepsze dzieło Festiwalu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Na nagrody może liczyć też publiczność festiwalowa, która zechce wziąć udział w konkursie.

Targi objął patronatem Prezes związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.