Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 04/08/2008

Gazeta Wyborcza: Psycholog od telewizorów

„Drynnn… Bogdań Żukowski z Warszawy podnosi słuchawkę telefonu. – Panie kochany, telewizor mi przestał grać. Przyjedź pan, bo ja ulubionych seriali nie mogę oglądać – słyszy zdenerwowany głos starszych kobiet” – czytamy w Gazecie Wyborczej”

„Dla wielu ludzi telewizor to najbliższy przyjaciel – wzdycha pan Bogdan. – Pan wie, pod jaka czasami presją ja muszą pracować? Gdy psują się telewizory, ludzie są tak zdenerwowani, że nawet niecenzuralne słowa padają”.

„Telewizory naprawia ponad 30 lat. Przez przypadek – gdy trafił do wojska, zaczął obsługiwać radiostację. Jak radiostacja padła, z ciekawości przyglądał się pracy tych, którzy je naprawiali. – Pozazdrościłem jej tej umiejętności, postanowiłem sam spróbować – opowiada pan Bogdan”.

„Żukowski zdaje sobie sprawę, że jego zawód z roku na rok zanika, a następców na rynku pracy jest coraz mniej. Jego zdaniem wiele osób ma jeszcze wiedzę i odpowiednie wykształcenie, aby ten zawód się rozwijał, ale jest to odgórnie hamowane: - dystrybutorzy w ogóle nie są zainteresowani naprawą. Dla nich liczy się prawo rynku”.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza
Dariusz Brzostek
04.08.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018