Gazeta Wyborcza: Polska lista płac 2008

„Od wczoraj w „Gazecie” Polska Lista Płac 2008. Dziennikarze w całym kraju sprawdzili zarobki. Jakie są nasze pensje? Czy naprawdę rosną? Czy też podwyżki, o których głośno mówi się od początku roku, to tylko mit? Dziś w Polskiej Liście Płac 2008 zarobki od 1500 zł miesięcznie na rękę” – dowiadujemy się z Gazety Wyborczej.

„2000 zł – miesięcznie zarabia fryzjerka w Opolu po zawodowej szkole fryzjerskiej z wymaganą znajomością języka niemieckiego. W zawodzie od 5 lat. Pracuje 40 godzin w tygodniu, zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, bez możliwości dorabiania, co jest jasno określone w umowie”.

„2000 zł – ma miesięcznie glazurnik z Radomia, po średniej szkole technicznej z kilkuletnim doświadczeniem, zatrudniony w firmie budowlanej. Może dorobić prywatnie po godzinach drugie tyle na miesiąc”.

„2200 zł – miesięcznie zarabia kafelkarz z Olsztyna. Bierze 40 zł za metr kw. położonej glazury. Skończył zasadniczą szkołę budowlaną, w zawodzie od 30 lat. Pracuje około 50 godzin tygodniowo, ale zdarza się, że dłużej (zależy od wykonywanych prac). Nie zna języków obcych”.