Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 13/06/2008

Gazeta Wyborcza: Jestem lekarzem od mebli

"- Kraków w dalszym ciągu jest istną kopalnią mebli najwyższej klasy, ale jeżeli ktoś wierzy w okazję, to jest w wielkim błędzie - opowiada Maciej Dobosz, krakowski renowator antycznych mebli.

"Co jako pierwsze wciągnęło Pana zawodowo - konserwacja mebli czy handel nimi?

- Konserwacją zająłem się piętnaście lat temu, handlem później, ale była to naturalna konsekwencja. Jak w Krakowie powiadają: "Lepsze deko handlu, niż kilo roboty". Handel niesie złudne poczucie łatwego zysku, a przy renowacji trzeba się napocić, by efekt był zadowalający finansowo i estetycznie"

"Wracając do Pana branży. Krążą opowieści o ludziach, którzy za bezcen kupili dobry obraz albo mebel. Panu się kiedyś udało?

- Generalnie wielkie okazje to mit, choć incydentalnie można złowić okazję. Kiedyś na jednej z giełd oferowano śmiesznie tanio mebel. Nie zdążyłem, został kupiony i jeszcze tego samego dnia sprzedany za dziesięć razy więcej. Ale to naprawdę rzadkość. Jeśli ktoś wierzy w okazję, to jest w wielkim błędzie, chyba że jest superznawcą i zna się lepiej od ludzi z branży. Nie ma okazji dla amatorów, jeśli już, to tylko dla profesjonalistów. Wygrywają najlepsi i najlepiej wyedukowani, jak w każdej dziedzinie".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018