Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 25/04/2008

Gazeta Wyborcza: Dom Braci Jabłkowskich jeszcze nie do zwrotu

"Dotychczasowy zarządca Domu Braci Jabłkowskich zablokował zwrot nieruchomości, gdy jak miasto odmówiło mu idącego w dziesiątki milionów złotych odszkodowania" - czytamy w Gazecie Wyborczej.

"W pierwszych dniach kwietnia, po 19 latach sądowych bojów, stołeczny ratusz ogłosił, że nieruchomość wraca do dawnych właścicieli. Na razie - bez szczęśliwego finału. Sprawa utknęła między urzędowymi instancjami, gdy do akcji włączył się Związek Rzemiosła Polskiego. Kupieckie stowarzyszenie od lat prowadziło przy Brackiej dom handlowy Arka, którego największym najemcą został Traffic".

"Związek w 2007 r. stracił prawa do budynku, co otworzyło reprywatyzacyjną ścieżkę. Gdy urzędnicy oddali nieruchomość Jabłkowskim, ruszyli rzemieślnicy. - Zostajemy z niczym, choć przejmowaliśmy budynek w dobrej wierze - mówi Jerzy Bartnik, prezes Związku. - Skoro urzędnik w latach 50. popełnił błąd, miasto musi wziąć na siebie skutki tamtych decyzji. A co robi? Zwraca nieruchomość, a Związek odsyła z rozliczeniami do właściciela. Ja, do rodziny Jabłkowskich nie mam nic. Do miasta - owszem".

"- Nasz adwokat chciał odebrać prawomocną decyzję o zwrocie nieruchomości, ale urzędnicy mu odmówili - powiedział nam Jan Jabłkowski, doradca zarządu spółki. - Okazuje się, że odwołanie prezesa Bartnika wstrzymało zwrot, a przecież wyroki sądu nie pozostawiają wątpliwości, że Związek Rzemiosła nie jest stroną postępowania. Czegoś tu nie rozumiem".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018