Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 22/07/2008

Gazeta Prawna: Uczniowie szkół średnich będą się uczyć nowych zawodów

„Zmiana prawa - Od roku szkolnego 2009/2010 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli rozpocząć kształcenie m.in. w zawodzie opiekuna osoby starszej i montera izolacji przemysłowych.Od roku szkolnego 2009/2010 uczniowie będą mogli m.in. rozpocząć kształcenia w zawodzie opiekuna osoby starszej” – czytamy w Gazecie Prawnej.

„Z powodu braku specjalistów na rynku pracy oraz zmian w strukturze wiekowej ludności rząd chce rozszerzyć klasyfikację zawodów o kilka nowych profesji. Tak wynika z przygotowanego przez resort edukacji projektu nowelizacji rozporządzenia z 26 czerwca 2007 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego”.

„- Trzeba pamiętać, że kształcenie zawodowe trwa co najmniej kilka lat, więc aby w przyszłości nie zabrakło profesjonalnych kadr, powinno zacząć się już teraz - mówi Maciej Gruza z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Podkreśla, że dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie kształcenia w tym zawodzie już na etapie szkół średnich, a nie studiów wyższych”.

„Z powodu zapotrzebowania na rynku pracy rozszerzone zostanie też, prowadzone już obecnie, kształcenie w zawodach: technik organizacji reklamy oraz technik eksploatacji portów i terminali”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018