Gazeta Prawna: Rzemieślnicy skarżyli się prezydentowi na złe prawo

„Na złe rozwiązania legislacyjne, biurokrację i trudności w pozyskiwaniu unijnej pomocy uskarżali się w środę, podczas spotkania z prezydentem Lechem Kaczyńskim, przedstawiciele izb rzemieślniczych z całego kraju.” – czytamy w Gazecie Prawnej.
„Prezydent zadeklarował w Katowicach, że będzie walczył o uproszczenia w prawie i uchwalenie nowej ustawy o rzemiośle. Zaznaczył jednak, że wiele zależy od parlamentarnej większości, a ta odrzuca wiele jego projektów ustaw już w pierwszym czytaniu.” „Mam nadzieję, że to się zmieni teraz, w ramach lepszej współpracy między prezydentem a rządem” – powiedział.

„Szef polskiego rzemiosła Jerzy Bartnik mówił, że „grzechem” było wprowadzenie do znowelizowanego kodeksu pracy obowiązku zatrudniania inspektora ochrony przeciwpożarowej. Skarżył się też na wysokie ceny energii i problemy w uzyskaniu funduszy z Unii Europejskiej.” „Utrzymamy miejsca pracy, jeśli będzie klimat i ekonomia pozwoli” – powiedział.

„Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest jedną z największych organizacji gospodarczych w Polsce, zrzeszającą ponad osiem tysięcy rzemieślników i przedsiębiorców. W strukturze ma 25 cechów rzemiosł różnych, sześć cechów branżowych i 16 spółdzielni rzemieślniczych; szkoli około 17 tys. młodych osób.”

Gazeta Prawna
04.03.2009