Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 04/03/2009

Gazeta Prawna: Rzemieślnicy skarżyli się prezydentowi na złe prawo

„Na złe rozwiązania legislacyjne, biurokrację i trudności w pozyskiwaniu unijnej pomocy uskarżali się w środę, podczas spotkania z prezydentem Lechem Kaczyńskim, przedstawiciele izb rzemieślniczych z całego kraju.” – czytamy w Gazecie Prawnej.
„Prezydent zadeklarował w Katowicach, że będzie walczył o uproszczenia w prawie i uchwalenie nowej ustawy o rzemiośle. Zaznaczył jednak, że wiele zależy od parlamentarnej większości, a ta odrzuca wiele jego projektów ustaw już w pierwszym czytaniu.” "Mam nadzieję, że to się zmieni teraz, w ramach lepszej współpracy między prezydentem a rządem" - powiedział.

„Szef polskiego rzemiosła Jerzy Bartnik mówił, że "grzechem" było wprowadzenie do znowelizowanego kodeksu pracy obowiązku zatrudniania inspektora ochrony przeciwpożarowej. Skarżył się też na wysokie ceny energii i problemy w uzyskaniu funduszy z Unii Europejskiej.” "Utrzymamy miejsca pracy, jeśli będzie klimat i ekonomia pozwoli" - powiedział.

„Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest jedną z największych organizacji gospodarczych w Polsce, zrzeszającą ponad osiem tysięcy rzemieślników i przedsiębiorców. W strukturze ma 25 cechów rzemiosł różnych, sześć cechów branżowych i 16 spółdzielni rzemieślniczych; szkoli około 17 tys. młodych osób.”

Gazeta Prawna
04.03.2009

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018