Gazeta Podatnika: Przedsiębiorcy razem wobec kryzysu?

„Pilnego spotkania wszystkich organizacji należących do Kongresu Przedsiębiorczości w celu wypracowania kompleksowych propozycji antykryzysowych chce prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski.” – czytamy w gazecie podatnika.
„Kongres oprócz KPP tworzą Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Rada Biznesu, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Narastający kryzys gospodarczy coraz wyraźniej ujawnia swoje oblicze w tysiącach polskich firm niezależnie od tego, czy chodzi o wielkie firmy wchodzące w skład międzynarodowych korporacji, czy też o małe, jednoosobowe podmioty oferujące swoje usługi na lokalnych rynkach – podkreśla szef KPP.”

KPP „ przekonuje, że pracodawcy i przedsiębiorcy powinni się niezwłocznie spotkać we własnym gronie i przedyskutować sposoby działania w związku z trudną sytuacją. W tym celu miałby zostać zwołany nadzwyczajny Kongres Pracodawców, w czasie którego zostałyby wypracowane kompleksowe propozycje dla rządu, parlamentu i pozostałych podmiotów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji wpływających na życie gospodarcze.”

Więcej: Gazeta Podatnika.
T.Sz., KPP