Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 11/07/2008

Gazeta.pl: Zawodówki czekają na uczniów

„Nabór do szkół ponadgimnazjalnych już zakończony, ale miejsc starczy jeszcze dla prawie 500 osób. Najwięcej jest ich w zawodówkach, jednak te są najrzadziej wybierane przez uczniów” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„- Przyszły cukierniku, piekarzu, stolarzu, tynkarzu, murarzu, technologu robót wykończeniowych, fryzjerze, instalatorze - czekamy na ciebie - mówi Maria Chrośniak z wydziału oświaty w poznańskim magistracie. W klasach uczących tych zawodów jest najwięcej wolnych miejsc dla absolwentów gimnazjów. Podobnie jak w klasach w technikach, po których zdobywa się tytuł technika drzewiarza, urządzeń sanitarnych czy budowlanego”.

„Dyrektorzy szkół twierdzą, że przez ostatnie lata utarło się przekonanie, że do zawodówki idzie ten uczeń, który nic nie umie. Stąd słabe zainteresowanie szkołami zawodowymi i technicznymi. - Rynek pracy potrzebuje teraz ekspertów i zawodowców. A tacy wychodzą właśnie z techników, bo potem, jeśli studiują na politechnice, radzą sobie lepiej niż studenci po ogólniakach, oraz z zawodówek, jeśli chcą mieć konkretny fach w ręku - wyjaśnia Grzegorz Owczarek, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018