Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 12/10/2016

G.Prawna: Nie ma zgody w sprawie handlu w niedziele

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Nie ma zgody w sprawie handlu w niedziele”, który ukazał się we wczorajszym wydaniu Dziennika Gazecie Prawnej, w którym mowa o braku porozumienia pomiędzy samymi pracodawcami, ale też i pracownikami w kwestii ograniczenia handlu w niedziele. Propozycji jest kilka, jedne zakładają ograniczenie sprzedaży, inne pozwalają handlować, ale za zgodą zatrudnionych i za wyższą płacę. W Radzie Dialogu Społecznego projekt obywatelski poróżnił partnerów społecznych.

 

Nie ma zgodności nawet wśród samych pracodawców. „Na ostatnim posiedzeniu zespołu ds. prawa pracy RDS przygotowany przez NSZZ „Solidarność” projekt wsparł jedynie Związek Rzemiosła Polskiego (a więc organizacja pracodawców zrzeszająca mikrofirmy i małe przedsiębiorstwa). OPZZ przedstawił własne propozycje w tej sprawie” – napisano w dzienniku.

Według przedstawiciela OPZZ najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie tematu bez ani nakazów ani zakazów pracy w niedziele. Związkowcy z Solidarności trwają przy ograniczeniu handlu.
Więcej:
edgp.pl
Łukasz Guza
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018