Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 25/08/2016

G.Prawna: Kalendarz zdecyduje o dokumentacji pracownika

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazeta Prawna autorstwa Bożeny Wiktorowskiej dotyczącym procedur związanych z przechowywaniem akt pracowników po ich zwolnieniu. Okazuje się, że okres 10. letni dotyczyć będzie jedynie pracowników, którzy rozpoczęli pracę w 1999 roku i później. Akta pracowników zatrudnionych wcześniej muszą leżeć w firmie przez 50 lat.

Pracodawcy nie są z tego zadowoleni, obawiają się bałaganu w dokumentacji i nie do końca widzą sens w takim rozwiązaniu. Jeżeli przepis zacznie funkcjonować będą musieli odpytywać każdego przyjmowanego pracownika, kiedy rozpoczął karierę zawodową. Rozwiązanie trochę absurdalne, wychodzi na to, że przy natłoku buchalterii koniecznej w prowadzonej działalności pracodawcom dojdzie jeszcze jeden obowiązek - sprawdzanie dat rozpoczęcia pracy przez pracowników.
Więcej:
edgp.pl
Bożena Wiktorowska
25.08.2016
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018