Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 31/03/2010

Festiwal Sztuki i Rzemiosła w Świebodzicach

W dniach 14-16 maja 2010 roku odbędzie się w Świebodzicach Festiwal Sztuki i Rzemiosła „Targira”, organizowany przez świebodzickie Stowarzyszenie Promocji Sztuki i Rzemiosła we współpracy z tamtejszym Urzędem Miejskim.

Głównym zadaniem Festiwalu jest stworzenie cyklicznego miejsca spotkań wszystkich miłośników rzemiosła i sztuki. Oprócz prezentowania całego przekroju aktualnej oferty rzemieślników i artystów wszystkich specjalności, na Festiwalu będą mogli się pokazać również młodzi artyści, dla których będzie to znakomita okazja do promocji swoich wyrobów i nawiązania kontaktów, tak potrzebnych w początkach kariery zawodowej.

Podczas tegorocznego - drugiego już - Festiwalu Sztuki i Rzemiosła odbędzie się seminarium pod nazwą "Magia Szkła". Wykładowcami będą znani w tej dziedzinie twórcy i eksperci. Ze względu na bogate tradycje Świebodzic związane z produkcją zegarów, na specjalnie przygotowanej wystawie będzie można obejrzeć zegary produkowane w tym mieście po II wojnie światowej.

Na Festiwalu będą obecni goście z zagranicy: Niemiec, Czech i Białorusi. Zaprezentują oni swoje regiony, ich kulturę i sztukę.

 

Związek Rzemiosła Polskiego będzie Patronem Honorowym Festiwalu.

Więcej informacji: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018