Dziennik Polski Tarnowski: XII Biesiada Agroturystyczna

„Jutro warto wybrać się do nadrabstóej „Artystycznej Doliny”, gdzie podczas XII Biesiady Agroturystycznej nastąpi harmonijne połączenie uciech dla ciała i ducha.” – czytamy w Dzienniku Polskim Tarnowskim.

„Tematem przewodnim tegorocznej biesiady jest „Rękodzieło i agroturystyka, jako produkt lokalny i sposób łagodzenia życia na wsi”. Twórcy ludowi i rzemieślnicy przedstawią swój dorobek artystyczny. Bogatą ofertę zaprezentują również właściciele gospodarstw agroturystycznych, pszczelarskich i ogrodniczych. Najistotniejszym punktem programu będzie konkurs na „Najsmaczniejsze potrawy z kaszą”, połączony z degustacją potraw regionalnych. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe. Do rywalizacji przystąpią aż 24 reprezentacje z kilku powiatów: koła gospodyń wiejskich, Stowarzyszenia, szkoły i właściciele gospodarstw agroturystycznych.”

„Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 16, a w programie m.in.: prezentacja stoisk poszczególnych wystawców, promocja ofert gospodarstw agroturystycznych. Bogatą ofertę zaprezentują właściciele gospodarstw agroturystycznych, pszczelarskich i ogrodniczych.”

Więcej: Dziennik Polski Tarnowski
21.08.2010