Dziennik Polski Tarnowski: Medale dla zasłużonych: dla miasta i rzemiosła

„Kolejna grupa osób wyróżnionych Medalem 625-lecia Brzeska Kolejna grupa osób odebrała wczoraj, na uroczystej Sesji Rady Miejskiej, medal 625-lecie Brzeska oraz 600 lecie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. W tym gronie znaleźli się brzescy rzemieślnicy.” – czytamy w Dzienniku Polskim Tarnowskim.

„Na liście nagrodzonych znaleźli się WIESŁAW JOPEK, Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej ( Kraków), wspiera działania kupców brzeskich; JERZY GAWLIK – Wice Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej (Kraków), wspiera środowisko brzeskich kupców; MAŁGORZATA i BOGDAN BARANKOWIE – kupcy brzescy, społecznicy, wspierający wiele stowarzyszeń pomocowych i charytatywnych.”

„Okolicznościowy medal z okazji 625-lecia istnienia Brzeska, otrzyma w sumie (w całym roku) około dwustu osób. – To zwykli – niezwykli ludzie, którzy swoją wieloletnią pracą i działalnością społeczną, przyczynili się do rozwoju miasta i regionu, są przykładami dla innych. To nie są osoby z pierwszych stron gazet. Co nie zmienia faktu, że każda z nich mogłaby być bohaterem niejednego, pozytywnego rzecz jasna reportażu czy wywiadu. Ale to grupa ludzi, którzy od lat związani są z miastem i gminą. W pracy sumienni, mogą służyć innym za przykład, wzór do naśladowania, a w wolnych chwilach wspierają to wszystko, co na terenie Brzeska się dzieje. To właśnie tacy zwykli – niezwykli ludzie zmieniają naszą polską i brzeską rzeczywistość – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. W gruncie rzeczy nie politycy, nie samorządowcy, ale oni mają największy wpływ na rozwój miasta i gminy. Jak podkreślają włodarze miasta, honorując ich medalem 625-lecia istnienia Brzeska, chcą w ten sposób oddać hołd wszystkim „budowniczym” dzisiejszej brzeskiej rzeczywistości.”

Więcej: Dziennik Polski Tarnowski
Mirosław Kowalski
26.06.2010