Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 21/02/2013

Dziennik Gazeta Prawna: Wielki test dla pracodawców i pracowników

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” przeczytamy artykuł, o wyzwaniu, jakim będzie dla dialogu między pracownikami i pracodawcą nowa ustawa, która który umożliwia wydłużanie okresów rozliczeniowych do 12 miesięcy.

Taka zmiana pozwala pracodawcom korzystać z zatrudnienia w zależności od rynkowych potrzeb. To największa rewolucja w prawie pracy od wielu lat. Wystarczy, że na możliwość rozliczenia czasu pracy zgodzą się związki zawodowe lub przedstawicielstwa pracowników. Konieczne jest wtedy wypracowanie porozumienia, bo często jego brak może łączyć się z bankructwem firmy, a co za tym idzie ze zwolnieniami.

Nowe uregulowania, to wielka szansa, ale i sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich pracodawców. Również pracownicy będą musieli odpowiedzialnie i z rozwagą podchodzić do zmian. Pierwszy raz mamy do czynienia z koniecznością podjęcia tak delikatnych dwustronnych negocjacji.

Więcej: gazetaprawna.pl
21.02.2013
Łukasz Guza

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018