Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 11/10/2012

Dziennik Gazeta Prawna: „Ruchomy czas pracy to korzyść dla obu stron umowy, ale wymaga zmiany prawa”

Zapraszamy do lektury wywiadu z Haliną Tulwin, dyrektor departamentu prawnego Głównego Inspektoratu Pracy na temat elastycznego czasu pracy.

W rozmowie znajdziemy porady dla pracodawców dotyczące możliwości organizowania czasu pracy w firmie w oparciu o właściwe przepisy. Elastyczne zatrudnienie może być bardzo wygodne dla pracownika, jak i dla właściciela firmy, trzeba jednak pamiętać, by nie przekroczyć obowiązujących norm godzinowych i nie przesadzić z nadgodzinami. Również dyskusyjna jest kwestia odpracowywania prywatnych wyjść pracowników w sytuacji zatrudnienia ich na elastycznym czasowo etacie.

Przepisy prawa pracy, zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy są wciąż niedoskonałe, dlatego wystąpiła do ministra pracy i polityki społecznej o rozważenie wprowadzenia do kodeksu pracy odpowiednich unormowań.

Więcej: edgp.gazetaprawna.pl
Tomasz Zalewski
11.10.2012
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018