Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 23/06/2008

Dziennik: Budowlańcy wracają z Wielkiej Brytanii

"Większość nowych firm budowlanych, które w ciągu ostatniego roku powstały w Polsce, otworzyli emigranci, którzy wrócili z Wysp - informuje Dziennik. "Niski kurs funta i coraz wyższa cena pracy w Polsce wywołały niespodziewany efekt: policzono, że w ciągu ostatnich 12 miesięcyliczba rejestrowanych w kraju firm budowlanych wzrosła o 15%. Właścicielami większości z nich są reemigranci".

"Co czwarta firma z branży budowlanej zakładana jest przez powracających emigrantów. W ubiegłym roku takich firm było 83, teraz jest 194. Z przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na przełomie marca i kwietnia badań wynika, że jeszcze w tym roku z Wysp chce wrócić 12% polskich budowniczych. Co czwarty z nich zamierza otworzyć własną firmę".

"A Polska czeka na fachowców z otwartymi rękami. Wciąż buduje się dużo mieszkań. Poza tym rynek napędzany jest nadchodzącym Euro 2012, a więc robudową zaplecza hotelowego i obiektów sportowych. W kolejce czeka budowa dróg i linii kolejowych" - czytamy w Dzienniku.

Dziennik
23.06.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018