Dziennik: Budowlańcy wracają z Wielkiej Brytanii

„Większość nowych firm budowlanych, które w ciągu ostatniego roku powstały w Polsce, otworzyli emigranci, którzy wrócili z Wysp – informuje Dziennik. „Niski kurs funta i coraz wyższa cena pracy w Polsce wywołały niespodziewany efekt: policzono, że w ciągu ostatnich 12 miesięcyliczba rejestrowanych w kraju firm budowlanych wzrosła o 15%. Właścicielami większości z nich są reemigranci”.

„Co czwarta firma z branży budowlanej zakładana jest przez powracających emigrantów. W ubiegłym roku takich firm było 83, teraz jest 194. Z przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na przełomie marca i kwietnia badań wynika, że jeszcze w tym roku z Wysp chce wrócić 12% polskich budowniczych. Co czwarty z nich zamierza otworzyć własną firmę”.

„A Polska czeka na fachowców z otwartymi rękami. Wciąż buduje się dużo mieszkań. Poza tym rynek napędzany jest nadchodzącym Euro 2012, a więc robudową zaplecza hotelowego i obiektów sportowych. W kolejce czeka budowa dróg i linii kolejowych” – czytamy w Dzienniku.

Dziennik
23.06.2008