Dziennik Bałtycki: Chleb ma swoje święto

„Dzień, na który czekają każdego roku wszystkie łasuchy już jutro! Święto Chleba, nawiązujące do tradycji chleba i piekarnictwa, opanuje gród nad Motławą w najbliższy weekend” – czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

 

 

„Bułki, rogale, drożdżówki, ciasta i dziesiątki innych wypieków będą kusić swoim niesamowitym zapachem i smakiem. Swoje wyroby zaprezentują mistrzowie rzemiosła z Cechu Piekarzy i Cukierników z Gdańska, Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP oraz gminnych spółdzielni”. 

 

 

„Podczas dwudniowego festynu nie zabraknie pokazów i degustacji. Ci, którzy spróbują cukierniczych bądź piekarniczych wyrobów będą mogli wziąć udział w plebiscycie publiczności na najatrakcyjniejsze stoisko Święto Chleba. Wcześniej jednak trzeba będzie kilka takich kramów odwiedzić. Poza tym organizatorzy zorganizują konkurs na Smakołyk Jarmarku św. Dominika. To wszystko w sobotę”. 

 

 

„Z kolei w niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się uroczysta msza św. w intencji rzemieślników, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła (przy ul. Żabi Kruk)”. 

 

 

„Następnie, w samo południe, przez ul. Długą i Długi Targ do sceny na Targu Węglowym przejdzie uroczysta parada Święta Chleba. Uczestnicy będą nieść tradycyjne wypieki i zachęcać wszystkich turystów do wspólnego świętowania”. 

 

 

„O godz. 12.30 nastąpi uroczyste Otwarcie Święta Chleba. Na Scenie Europejskiej ( Targ Węglowy) wystąpi Grace Gospel Choir, śpiewający radosne i porywające kompozycje gospel”. 

 

 

„W niedzielę zostaną ogłoszone też wyniki konkursu na Super Stoisko Święta Chleba. Impreza zakończy się ok. godz. 18”.

 

Dziennik Bałtycki